HTC Velocity 4G

HTC Velocity 4G
8.4
8.4
8.3
Вкупно гласови: 7
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 2100
ОбјавенЈануари 2012
Големина
Димензии128.8 x 67 x 11.3 mm
Тежина163.8 g
Дисплеј
ТипS-LCD екран на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.5 инчи (~245 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициДа
Интерна16 GB (13 GB достапни на корисникот)
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSДо 80 kbps
EDGEДо 236.8 kbps
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB (MHL) v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p@60fps
Секундарна Да, 1.3 MP, 720p
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3.7 (Gingerbread), со можност за надоградба v4.0
CPUDual-core 1.5 GHz Scorpion
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5, Adobe Flash
Игри
Боја Црна

- SNS интеграција

- TV-out (via MHL A/V link)

- Копче за исклучување на звук

- MP3/AAC+/WAV/WMA player

- MP4/H.263/H.264/WMV player

- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција

- Организер

- Прелистувач на документи 

- Говорни команди

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1620 mAh
Во мирување До 293 ч (2G) / До 248 ч (3G)
РазговорДо 7 ч 40 мин (2G) / До 5 ч 10