Acer neoTouch P300

Acer neoTouch P300
9.5
6.0
9.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Објавен2010
Големина
Димензии110 x 55 x 15.1 mm
Тежина130 g
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 65K бои
Димензии240 x 400 пиксели, 3.2 инчи
 

- QWERTY тастатура

- Акцелерометар сензор за UI авто-ротирање

Звонење, тонови
ТипВибрации, mp3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено, повик со слика
ПовициНеограничено
Интерна512 MB ROM
Слот за картичка microSD
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G HSDPA 7.2 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g
Bluetoothv2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBv2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, aвтофокус
ОпцииГео-тагирање
Видео Има
Секундарна
Додатоци
OSMicrosoft Windows Mobile 6.5.3
CPUQualcomm MSM7225 528 MHz процесор
RAM256 MB
GPSИма, A-GPS поддршка
ПоракиSMS, MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма
Боја Црна

- Социјални мрежни интеграции

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player

- MP4/WMV/H.264/H.263 player

- Pocket Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, PDF прелистувач)

- Диктафон

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Po 970 mAh
Во мирување До 400 часа
РазговорДо 4 часа