Acer Stream

Acer Stream
7.0
10
10
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100HSDPA 900 / 1900 / 2100
ОбјавенМај 2010
Големина
Димензии119.5 x 63 x 11.2 mm
Тежина140 g
Дисплеј
ТипAMOLED капацитивен екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 3.7 инчи
 

- Acer Touch 3D UI v4.0

- Multi-touch метод

- Акцелерометар сензор за авто-ротирање

- Сензор за автоматско исклучување

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничен, со слики
ПовициНеограничено
Интерна2GB меморија, 512MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32GB, 8GB вклучена
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 2.0 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA & UPnP технологија
BluetoothИма, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBИма, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2560х1920 пиксели
ОпцииАвтофокус, гео означување, стабилизација на слика
Видео Има, [email protected]
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.1 (Eclair), со можна надградба
CPUQualcomm Snapdragon QSD8250 1 GHz процесор
RAM512 MB
GPSИма, со A-GPS поддршка
РадиоСтерео FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML
ИгриИма
Боја Црна

- Micro HDMI порта

- Дигитален компас

- Соодветно копче за пребарување

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ плеер

- MP4/Xvid/WMV/H.264/H.263 плеер

- Facebook and Flickr интеграција

- Прелистувач на документи (Word, Excel, PowerPoint, PDF)

- Говорни пораки

- T9

Батерија
ТипLi-Ion 1400 mAh
Во мирување До 400 часа
РазговорДо 5 часа