Acer Liquidmini E310

Acer Liquidmini E310
7.0
7.0
7.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенЈануари 2011
Големина
Димензии110.4 x 57.5 x 13 mm
Тежина109 g
Дисплеј
ТипTFT капацитивен екран на допир, 256K бои
Димензии- 360 x 640 пиксели, 3.2 инчи
 

- Акцелерометар сензор за авто-ротирање

- Multi-touch метод

- Контроли осетливи на допир

- Acer кориснички интерфејс

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничен, со слики
ПовициНеограничено
Интерна512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32GB, 2GB вклучена
 
Податоци
GPRSИма
EDGEИма
3G HSDPA, 7.2 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g, DLNA
BluetoothИма, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBИма, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели
ОпцииГео означување
Видео Има, 480p@30fps
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.2 (Froyo)
CPUQualcomm MSM 7227 600 MHz процесор
RAM512 MB
GPSИма, со A-GPS поддршка
РадиоСтерео FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма
Боја Црна

- Google Пребарување, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ плеер

- MP4/WMV/H.264/H.263 плеер

- Прегледувач на документи(Word, Excel, PowerPoint, PDF)

- Facebook, Twitter интеграција

- Говорни пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипLi-Po 1300 mAh
Во мирување До 400 часа(2G) / До 480 часа (3G)
РазговорДо 8 часа (2G) / До 6 часа 30