Acer Liquid Express E320

Acer Liquid Express E320
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенСептември 2011
Големина
Димензии115 x 60.8 x 13.4 mm
Тежина135 g
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи (~210 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна
Слот за картичка microSD, до 32GB, 2 GB вклучени
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPU800MHz
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна

- SNS интеграција

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player

- MP4/WMV/H.264/H.263 player

- Организер

- Прелистувач на документи (Word, Excel, PowerPoint, PDF)

- Говорни пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion
Во мирување До 480 ч
РазговорДо 6 ч и 40 мин