Acer Allegro

Acer Allegro
5.5
5.5
5.5
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенОктомври 2011
Големина
Димензии116 x 59 x 13 mm
Тежина126 g
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 3.6 инчи (~259 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна8 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G HSDPA, HSUPA
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSMicrosoft Windows Phone 7.5 Mango
CPU1 GHz Scorpion
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНе
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна,бела

- SNS интеграција

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player

- MP4/WMV/H.264/H.263 player

- Прелистувач на документи

- Говорни пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1300 mAh
Во мирување
РазговорДо 6 часа