BlackBerry Curve 9380

BlackBerry Curve 9380
6.7
7.0
6.7
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100 or HSDPA 800 / 1900 / 2100
ОбјавенНоември 2011
Големина
Димензии109 x 60 x 11.2 mm
Тежина98 g
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии360 x 480 пиксели, 3.2 инчи
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, полифонски мелодии
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициДа
Интерна512 MB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G HSDPA, HSUPA
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, UMA (carrier-dependent)
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592x1944 пиксели, LED блиц
Опции
Видео Да, VGA
Секундарна Не
Додатоци
OSBlackBerry OS 7.0
CPU806 MHz
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна

 

- SNS апликации

- MP3/WMA/WAV/eAAC+/FLAC player

- DivX/XviD/MP4/H.264/H.263/WMV player

- Организер

- Прелистувач/Уредувач на документи

- Говорно бирање

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion
Во мирување До 360 ч (2G) / До 360 ч (3G)
РазговорДо 5 ч 30 мин (2G) / До 5 ч 40