LG Spectrum VS920

LG Spectrum VS920
7.0
5.5
7.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенЈануари 2012
Големина
Димензии135.4 x 68.8 x 10.4 mm
Тежина141.5 g
Дисплеј
ТипHD-IPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.5 инчи (~326 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициДа
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB, 16GB вклучени
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G Rev. A, up to 3.1 Mbps, LTE
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi ho
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB (MHL) v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, [email protected], LED светло за видео
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPUDual-core 1.5 GHz Scorpion
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML, Adobe Flash
Игри
Боја Црна

- TV-out (via MHL A/V link)

- SNS апликации

- MP4/H.264/H.263/WMV/DviX player

- MP3/WMA/WAV/FLAC/eAAC+/AC3/DTS player

- True HD едитор за видеа

- Прелистувач/Уредувач на документи

- Организер

-Говорни команди/пораки

- Предвидливо внесување на текст(Swype)

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1830 mAh
Во мирување До 348 ч
РазговорДо 8 ч 20 мин