LG Optimus Pad LTE

LG Optimus Pad LTE
8.0
7.0
7.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 2100
ОбјавенЈануари 2012
Големина
Димензии245 x 151.4 x 9.3 mm
Тежина497 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии768 x 1280 пиксели, 8.9 инчи (~168 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициДа
Интерна32 GB
Слот за картичка SD/microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G HSDPA, HSUPA, LTE
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да, 1080p
Секундарна Да, 2 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v3.2 (Honeycomb)
CPUDual-core 1.5 GHz
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНе
ПоракиEmail, Push Email, IM
ПребарувачHTML5, Adobe Flash
Игри
Боја Црна

- SNS интеграција

- HDMI port

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk

- MP4/DivX/XviD/H.264/H.263/WMV player

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player

- Прелистувач на документи

- Организер

- Говорни пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 6800 mAh
Во мирување
Разговор