HTC One X

HTC One X
8.7
8.7
8.9
Вкупно гласови: 59
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
ОбјавенФевруари 2012
Големина
Димензии134.4 x 69.9 x 8.9 mm
Тежина130 g
Дисплеј
ТипSuper IPS LCD2 екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.7 инчи (~312 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициДа
Интерна32 GB (26 GB достапни на корисникот)
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G HSDPA, 21 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi ho
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB (MHL) v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p@30fps
Секундарна Да, 1.3 MP, 720p
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPUQuad-core 1.5 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML, Adobe Flash
Игри
Боја Сива, бела

- MicroSIM card подршка

- Beats аудио

- TV-out (via MHL A/V link)

- SNS интеграција

- MP4/H.263/H.264ж/WMV player

- MP3/eAAC+/WMA/WAV player

- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk

- Уредувач/Прелистувач на документи

- Говорни команди/бирања

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Po 1800 mAh
Во мирување
Разговор