LG Optimus Black P970

LG Optimus Black P970
8.3
8.3
8.3
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 1700 / 2100
ОбјавенЈануари 2011
Големина
Димензии122 x 64 x 9.2 mm
Тежина109 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.0 инчи
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициДа
Интерна2 GB (1 GB достапни на корисникот)
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSUp to 48 kbps
EDGEUp to 237 kbps
3G HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hots
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p@30fps
Секундарна Да, 2 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v2.2 (Froyo), со можност за надоградба до v2.3.4
CPU1 GHz Cortex-A8
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML, Adobe Flash
Игри
Боја Црна, розева, бела, сива

- SNS интеграција

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk

- MP4/DivX/Xvid/H.264/H.263/WMV player

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player

- Прелистувач на документи

- Организер

-Говорни команди/пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1500 mAh
Во мирување До 375 ч
РазговорДо 6 ч