Alcatel OT-900

Alcatel OT-900
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GUMTS 900 / 2100
ОбјавенФевруари 2011
Големина
Димензии112 x 61.5 x 12.9 mm
Тежина102.3
Дисплеј
ТипTFT, 256K бои
Димензии320 x 240 пикели, 2.4 инчи (~167 ppi густина на пиксели)
 

- Optical trackpad

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна50 MB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G -
WLANНе
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OS
CPU245 MHz
GPSНе
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
ИгриДа
Боја Бела, сина, сива

- SNS интеграција

- MP3/AAC+/WAV/WMA player

- MP4/H.264 player

- Организер

- Говорни пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1000 mAh
Во мирување До 800 часа
РазговорДо 8 часа