Alcatel OT-908F

Alcatel OT-908F
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800
Мрежа 3G
Објавен2011
Големина
Димензии110 x 57.4 x 12.4 mm
Тежина120 g
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.8 инчи (~143 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициДа
Интерна
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.2 (Froyo)
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
Игри
Боја Црна

- Посветено копче за Facebook 

- SNS интеграција

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk, Picasa интеграции

- MP3/AAC+/WAV/WMA player

- MP4/H.264 player

- Организер

- Прелистувач на документи

- Говорно бирање

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion
Во мирување
Разговор