Alcatel OT-990

Alcatel OT-990
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенФевруари 2011
Големина
Димензии116 x 62.2 x 12.2 mm
Тежина144 g
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи(~165 ppi густина на пиксели)
 

- Optical trackpad

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициДа
Интерна150 MB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Да
Додатоци
OSAndroid OS, v2.2 (Froyo)
CPU600 MHz
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
Игри
Боја Црна, црвена

- SNS интеграција

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk, Picasa 

- MP3/AAC+/WAV/WMA player

- MP4/H.264 player

- Организер

- Прелистувач на документи

- Говорни пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1300 mAh
Во мирување До 550 часа
РазговорДо 6 часа