Alcatel OT-810

Alcatel OT-810
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G
Објавен2011
Големина
Димензии70 x 70 x 16.8 mm
Тежина93.8 g
Дисплеј
ТипTFT, 256K бои
Димензии320 x 240 пикели, 2.4 инчи (~167 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар1000 контакти
ПовициДа
Интерна50 MB
Слот за картичка microSD, до 16GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEНе
3G -
WLANНе
BluetoothДа, со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSНе
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
ИгриДа
Боја Бела

- Интеграција со социјалните мрежи

- Предвидливо внесување на текст

- Организер

 MP3/WMA/AAC+ player

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion
Во мирување До 570 часа
РазговорДо 8 часа