Alcatel OT-819 Soul

Alcatel OT-819 Soul
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 - SIM 1 & SIM 2 (Alcatel OT-819D on
Мрежа 3G
Објавен2012
Големина
Димензии115 x 61 x 13 mm (4.53 x 2.40 x 0.51 in)
Тежина103 g (3.63 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 240 пиксели, 2.4 инчи (~167 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна
Слот за картичка microSD
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G -
WLANДа
BluetoothДа, со A2DP
Infrared port Не
USBДа
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSНе
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриНе
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion
Во мирување
Разговор