Alcatel OT-605

Alcatel OT-605
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G
ОбјавенАвгуст 2012
Големина
Димензии98 x 54 x 12.7 mm (3.86 x 2.13 x 0.5 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.4 инчи (~167 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, Полифонични(64), MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна
Слот за картичка microSD, до 8 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEНе
3G -
WLANНе
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OS
CPU104 MHz
GPSНе
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриНе
Боја Црвена, Црна
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 850 mAh
Во мирување До 560 часа
РазговорДо 7 часа 40 минути