Alcatel OT-838

Alcatel OT-838
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G
ОбјавенАприл 2012
Големина
Димензии115 x 61 x 12.5 mm (4.53 x 2.40 x 0.49 in)
Тежина101 g (3.56 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 256K бои
Димензии320 x 240 пиксели, 2.4 инчи (~167 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна2 MB
Слот за картичка microSD, до 16 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OS
CPU208 MHz
GPSНе
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриНе
Боја Црна, Сина, Црвена, Виолетова
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 1000 mAh
Во мирување До 530 часа
РазговорДо 7 часа