Alcatel OT-903

Alcatel OT-903
6.7
6.3
6.0
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенАвгуст 2012
Големина
Димензии110 x 57.6 x 12.5 mm (4.33 x 2.27 x 0.49 in)
Тежина114 g (4.02 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.8 инчи (~143 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна150 MB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPU650 MHz
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
Игри
Боја Црна, Бела, Пинк
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1300 mAh
Во мирување До 300 часа (2G) / До 300 часа (3G)
Разговордо 11 часа (2G) / До 6 часа 30