Alcatel OT-988 Shockwave

Alcatel OT-988 Shockwave
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенОктомври 2012
Големина
Димензии119.9 x 66 x 13.7 mm (4.72 x 2.60 x 0.54 in)
Тежина155 g (5.47 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи(~165 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна1 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB, 2 GB вклучени
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3.5 (Gingerbread)
CPU800 MHz Cortex-A5
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоFM radio
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црна
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1400 mAh
Во мирување До 396 часа
РазговорДо 5 часа