Alcatel OT-997D

Alcatel OT-997D
7.2
7.2
7.2
Вкупно гласови: 6
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенЈули 2012
Големина
Димензии129.8 x 68 x 11 mm (5.11 x 2.68 x 0.43 in)
Тежина143 g (5.04 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.3 инчи (~217 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPUDual-core 1 GHz
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1800 mAh
Во мирување До 400 часа (2G) / До 350 часа (3G)
РазговорДо 16 часа (2G) / До 8 часа 30