Motorola WX306

Motorola WX306
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800
Мрежа 3G
ОбјавенДекември 2011
Големина
Димензии107 x 52.5 x 13.5 mm (4.21 x 2.07 x 0.53 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT, 256K бои
Димензии176 x 220 пиксели, 2.0 инчи (~141 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, Полифонични(64), MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа, Повик со слика
ПовициДа
Интерна50 MB
Слот за картичка microSD
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANНе
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, miniUSB
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSНе
РадиоFM радио; FM снимање
ПоракиSMS, MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриДа
Боја Црна
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 910 mAh
Во мирување До 240 часа
РазговорДо 5 часа 30мин