Motorola MOTOSMART MIX XT550

Motorola MOTOSMART MIX XT550
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 2100
ОбјавенМај 2012
Големина
Димензии118 x 67.3 x 11.9 mm (4.65 x 2.65 x 0.47 in)
Тежина131.5 g (4.62 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 480 пиксели, 4.0 инчи (~144 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3.6 (Gingerbread)
CPU800 MHz Cortex-A5
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоTBD
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5, Adobe Flash
Игри
Боја Црно/Бела
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1735 mAh
Во мирување До 300 часа
РазговорДо 10 часа