Motorola RAZR M XT905

Motorola RAZR M XT905
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
ОбјавенСептември 2012
Големина
Димензии122.5 x 60.9 x 8.3 mm (4.82 x 2.40 x 0.33 in)
Тежина126 g (4.44 oz)
Дисплеј
ТипSuper AMOLED Напреден екран на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.3 инчи (~256 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна8 GB (4.5 GB достапна за користење)
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi hotsp
BluetoothДа, v4.0 со A2DP, LE, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, [email protected]
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich), може да се надгради до v4.1
CPUDual-core 1.5 GHz Krait
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS, S-GPS поддршка GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5, Adobe Flash
Игри
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 2000 mAh
Во мирување
Разговор