ZTE Score M

ZTE Score M
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1700 / 1900 / 2100
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенМарт 2012
Големина
Димензии112 x 61.4 x 13.7 mm (4.41 x 2.42 x 0.54 in)
Тежина136 g (4.80 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи(~165 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPU600 MHz
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
Игри
Боја Црна

 

- SNS интеграција
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- DivX/XviD/MP4/H.264/H.263 player
- Организер
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст 
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1500 mAh
Во мирување
Разговор