Philips Xenium X300

Philips Xenium X300
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800
Мрежа 3G
ОбјавенСептември 2008
Големина
Димензии105 x 44 x 15.8 mm (4.13 x 1.73 x 0.62 in)
Тежина77.5 g (2.72 oz)
Дисплеј
ТипCSTN отпорен екран на допир, 65K бои
Димензии128 x 160 пиксели, 1.75 инчи (~117 ppi густина на пиксел)
 

- 4-way навигација

- Скринсевер и позадина

Звонење, тонови
ТипВибрации, Полифонични, MP3 рингтонови
3.5mm jackНе
Меморија
АдресарДа, Повик со слика
Повици30 појдовни, 30 дојдовни, 30 пропуштени
Интерна3 MB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEНе
3G
WLANНе
BluetoothНе
Infrared port Не
USBДа
Камера
Примарна VGA, 640x480 пиксели
Опции
Видео Не
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSНе
РадиоFM radio
ПоракиSMS, EMS, MMS
ПребарувачWAP
ИгриДа
Боја Црна

 

- Oрганизер
- Говорна мемо
 
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 890 mAh
Во мирување -
Разговор-