Philips X710

Philips X710
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1
Мрежа 3G
ОбјавенЈануари 2009
Големина
Димензии113 x 49 x 16 mm (4.45 x 1.93 x 0.63 in)
Тежина114 g (4.02 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.4 инчи (~167 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, Полифонични, MP3 рингтонови
3.5mm jackНе
Меморија
АдресарДа
Повици30 појдовни, 30 дојдовни, 30 пропуштени
Интерна20 MB
Слот за картичка microSD, до 8GB
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G
WLANНе
BluetoothДа, v2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBminiUSB, v1.1
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSНе
РадиоFM radio
ПоракиSMS, MMS, Email
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
Игри3 игри + можност за симнување
Боја Црна

 

- Едитирање на слика
- MP3/WAV/AAC player
- MP4/3gp player
- Говорно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Po 1900 mAh
Во мирување До 720 часа
РазговорДо 8 часа 30 мин