Philips Xenium X530

Philips Xenium X530
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G
ОбјавенМарт 2009
Големина
Димензии99.1 x 47.1 x 18.7 mm (3.90 x 1.85 x 0.74 in)
Тежина95 g (3.35 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.2 инчи (~182 ppi густина на пиксел)
 

- Надворешен 1-инчен монохромен OLED екран

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackНе
Меморија
АдресарДа, Повик со слика
Повици30 појдовни, 30 дојдовни, 30 пропуштени
Интерна32 MB
Слот за картичка microSD, до 2 GB
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G
WLANНе
BluetoothДа, v2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, miniUSB
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да, QVGA@15fps
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSНе
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
ИгриДа
Боја Црна, Црвена

 

 
- MP3/WAV/AAC player
- Говорно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 950 mAh
Во мирување До 850 часа
РазговорДо 8 часа