Philips Xenium X700

Philips Xenium X700
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G
ОбјавенАприл 2009
Големина
Димензии103 x 54 x 15 mm (4.06 x 2.13 x 0.59 in)
Тежина89.4 (3.14 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.4 инчи (~167 ppi густина на пиксели)
 

- Надворешен 2-инчен 256K TFT екран (176 x 220 пиксели)

- 4-way навигација

- Скринсевер и позадина

Звонење, тонови
ТипВибрации, Полифонични, MP3 рингтонови
3.5mm jackНе
Меморија
АдресарДа, Повик со слика
Повици30 појдовни, 30 дојдовни, 30 пропуштени
Интерна47MB
Слот за картичка microSD, до 16 GB
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G
WLANНе
BluetoothДа, v2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, miniUSB
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да, CIF@15fps
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSНе
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Instant Messaging
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
ИгриДа
Боја Црна, Црвена

 

 
- MP3/WAV/AAC player
- Говорно бирање/мемо
- Организер
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 980 mAh
Во мирување До 720 часа
РазговорДо 7 часа 30 мин