Philips T910

Philips T910
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G TD-SCDMA 2010
ОбјавенЈануари 2011
Големина
Димензии115 x 62.4 x 14.4 mm (4.53 x 2.46 x 0.57 in)
Тежина141 g (4.97 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии360 x 640 пиксели, 3.5 инчи (~210 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна180 MB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, miniUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да, QVGA
Секундарна Да
Додатоци
OSAndroid-based OPhone OS v2.0
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email
ПребарувачHTML
Игри
Боја Бела

 

- CMMB Mobile TV
- MP3/WAV/AAC+ player
- MP4/H.264/H.263 player
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1530 mAh
Во мирување До 420 часа
РазговорДо 8 часа