Philips V816

Philips V816
8.0
7.0
7.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1
Мрежа 3G
ОбјавенЈануари 2011
Големина
Димензии111 x 55 x 13.9 mm (4.37 x 2.17 x 0.55 in)
Тежина141 g (4.97 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии480 x 800 пиксели, 3.2 инчи (~292 ppi густина на пиксел)
 

- Trackball навигација

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна180 MB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, miniUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, VGA@30fps
Секундарна Не
Додатоци
OSMicrosoft Windows Mobile 6.5 Professional
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна

 

- MP3/WAV/AAC+ player
- MP4/H.264/H.263 player
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 1530 mAh
Во мирување До 720 часа
РазговорДо 16 часа