Philips X216

Philips X216
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1
Мрежа 3G
ОбјавенФевруари 2011
Големина
Димензии-
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии128 x 160 пиксели, 1.8 инчи (~114 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа
ПовициДа
Интерна
Слот за картичка microSD, до 2GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEНе
3G
WLANНе
BluetoothНе
Infrared port Не
USBДа, miniUSB v2.0
Камера
Примарна
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OS
GPSНе
РадиоFM radio
ПоракиSMS
ПребарувачWAP 2.0
ИгриДа
Боја Црна

 

- MP3/WAV/AAC+ player
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 1050 mAh
Во мирување До 800 часа
РазговорДо 7 часа 30 мин