Philips X518

Philips X518
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1
Мрежа 3G
ОбјавенФевруари 2011
Големина
Димензии104 x 57 x 14.3 mm (4.09 x 2.24 x 0.56 in)
Тежина108 g (3.81 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.8 инчи (~143 ppi густина на пиксел)
 

- Препознавање ракопис

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackНе
Меморија
АдресарДа, Повик со слика
ПовициДа
Интерна1 MB
Слот за картичка microSD, до 16GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEНе
3G
WLANНе
BluetoothДа, v2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, miniUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели, LED блиц
Опции
Видео Да, CIF@15fps
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSНе
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриИма + можност за превземање
Боја Црна

 

- MP3/AAC+ player
- MP4/H.263 player
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 1530 mAh
Во мирување До 1000 часа
РазговорДо 12 часа