Philips X815

Philips X815
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1
Мрежа 3G
ОбјавенФевруари 2011
Големина
Димензии113.3 x 55.6 x 14.6 mm (4.46 x 2.19 x 0.57 in)
Тежина139 g (4.90 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии240 x 400 пиксели, 3.2 инчи (~146 ppi густина на пиксели)
 

- Препознавање ракопис

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа, Повик со слика
ПовициДа
Интерна47 MB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANНе
BluetoothДа, v2.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, miniUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, VGA@15fps
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоFM radio
ПоракиSMS, MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриИма + можност за превземање
Боја Црна

 

- MP3/AAC+ player
- MP4/H.263 player
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 1530 mAh
Во мирување До 720 часа
РазговорДо 12 часа