Philips F515

Philips F515
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G
ОбјавенФевруари 2011
Големина
Димензии98.2 x 50.1 x 18.2 mm (3.87 x 1.97 x 0.72 in)
Тежина102.3 g (3.60 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.4 инчи (~167 ppi густина на пиксели)
 

- Надворешен екран, 128x36 пиксели

Звонење, тонови
ТипВибрации; MP3
3.5mm jackНе
Меморија
АдресарДа, Повик со слика
ПовициДа
Интерна50 MB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEНе
3G
WLANНе
BluetoothДа, со A2DP
Infrared port Не
USBДа, miniUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели
Опции
Видео Да, QVGA@15fps
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSНе
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
ИгриДа
Боја Виолетова

 

- MP3/AAC+ player
- MP4/H.263 player
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 920 mAh
Во мирување До 700 часа
РазговорДо 8 часа