Philips D612

Philips D612
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенАприл 2011
Големина
Димензии114 x 50 x 14.2 mm (4.49 x 1.97 x 0.56 in)
Тежина105 g (3.70 oz)
Дисплеј
ТипTFT отпорен екран на допир, 65K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.4 инчи (~167 ppi густина на пиксели)
 

- Препознавање ракопис

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackНе
Меморија
АдресарДа, Повик со слика
ПовициДа
Интерна120 MB
Слот за картичка microSD, до 8GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANНе
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, miniUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да, QVGA@15fps
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриДа
Боја Црна

 

- MP3/AAC+ player
- MP4/H.263 player
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 1200 mAh
Во мирување До 130 часа
РазговорДо 3 часа 40 мин