Philips X622

Philips X622
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3G
ОбјавенТрет квартал на 2011
Големина
Димензии114.5 x 57.5 x 14.5 mm (4.51 x 2.26 x 0.57 in)
Тежина158.8 g (5.57 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.2 инчи (~180 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа, Повик со слика
ПовициДа
Интерна44 MB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, miniUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, LED блиц
Опции
Видео Да, QCIF@15fps
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSНе
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриДа
Боја Црна

 

- MP3/WAV/AAC+ player
- MP4/H.263 player
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 2100 mAh
Во мирување До 1800 часа
РазговорДо 20 часа