Philips X623

Philips X623
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1
Мрежа 3G
ОбјавенДекември 2011
Големина
Димензии118.5 x 49 x 15.2 mm (4.67 x 1.93 x 0.60 in)
Тежина132.8 g (4.66 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.4 инчи (~167 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа, Повик со слика
ПовициДа
Интерна64 MB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEДа
3G
WLANНе
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, LED блиц
Опции
Видео Да, QCIF
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSНе
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
ИгриДа
Боја Црна, Сребрена

 

 
- MP3/AAC+/WMA/WAV player
- MP4/H.263/H.264 player
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 1530 mAh
Во мирување До 1200 часа
РазговорДо 23 часа