Philips W626

Philips W626
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 2100 - SIM 1
ОбјавенДекември 2011
Големина
Димензии116 x 62 x 14.3 mm (4.57 x 2.44 x 0.56 in)
Тежина102 g (3.60 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи(~165 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна180 MB меморија, 256 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, LED блиц
Опции
Видео Да, VGA
Секундарна Да
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоFM radio
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML, Adobe Flash
Игри
Боја Црна

 

- SNS интеграција
- MP3/WAV/WMA/AAC+ player
- MP4/H.263 player
- Преглед на документ
- Преглед и едитирање на слика
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1530 mAh
Во мирување До 437 часа
РазговорДо 10 часа 10 мин (2G) / До 8