Philips D822

Philips D822
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3G
ОбјавенЈануари 2012
Големина
Димензии120.8 x 63.8 x 14.9 mm (4.76 x 2.51 x 0.59 in)
Тежина165 g (5.82 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи(~165 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackНе
Меморија
Повици-
Интерна200 MB меморија, 512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да, VGA@30fps
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.2 (Froyo)
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна

 

- MP3/WAV/AAC player
- MP4/H.263 player
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 2000 mAh
Во мирување До 340 часа
РазговорДо 10 часа