Philips W820

Philips W820
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 2100
ОбјавенМарт 2012
Големина
Димензии114.6 x 57.7 x 14.8 mm (4.51 x 2.27 x 0.58 in)
Тежина143 g (5.04 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии320 x 480 пиксели, 3.2 инчи (~180 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна90 MB меморија, 512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, со A2DP
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 176x144@15fps
Секундарна Да
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоFM radio
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна

 

- SNS интеграција
- MP3/WAV/WMA/AAC+ player
- MP4/H.263 player
- Преглед на документ
- Преглед и едитирање на слика
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 2100 mAh
Во мирување До 600 часа
РазговорДо 8 часа