Philips W632

Philips W632
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 2100
ОбјавенМај 2012
Големина
Димензии123.4 x 63 x 14 mm (4.86 x 2.48 x 0.55 in)
Тежина164.5 g (5.82 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии480 x 800 пиксел, 3.8 инчи (~246 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна180 MB достапна за користење, 512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, VGA
Секундарна Да
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Сива

 

- SNS интеграција
- MP3/WAV/WMA/AAC+ player
- MP4/H.263 player
- Преглед на документ
- Преглед и едитирање на слика
- Говорно мемо/бирање
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 2100 mAh
Во мирување До 850 часа
РазговорДо 10 часа