Philips D633

Philips D633
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800
Мрежа 3G
ОбјавенЈуни 2012
Големина
Димензии125.4 x 63.9 x 11.5 mm (4.94 x 2.52 x 0.45 in)
Тежина154 g (5.43 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии480 x 800 пиксели, 4.0 инчи (~233 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна60 MB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да, VGA
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPU1 GHz
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Бела

 

- SNS интеграција
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- Google Search, Maps, Gmail, YouTube, Google Talk
- Преглед на документ
- Преглед и едитирање на слика
- Говорно мемо/бирање
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1630 mAh
Во мирување До 200 часа
РазговорДо 5 часа