Philips W930

Philips W930
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 2100
ОбјавенЈули 2012
Големина
Димензии110 x 57.8 x 22 mm (4.33 x 2.28 x 0.87 in)
Тежина250 g (8.82 oz)
Дисплеј
ТипDual TFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.2 инчи (~180 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна100 MB
Слот за картичка microSD, до 32 GB, 4 GB вклучени
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да, VGA
Секундарна  
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
GPSДа
РадиоFM радио
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црно/Златна

 

- SNS интеграција
- MP3/WAV/WMA/AAC+ player
- MP4/H.263 player
- Преглед на документ
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
Тип Стандардна батерија, Li-Ion 2000 mAh
Во мирување
РазговорДо 9 часа