Philips W732

Philips W732
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 2100
ОбјавенЈули 2012
Големина
Димензии126.4 x 67.3 x 12.3 mm (4.98 x 2.65 x 0.48 in)
Тежина168.9 g (5.93 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 256K бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.3 инчи (~217 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна2 GB меморија, 512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEДа
3G
WLANДа, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со EDR
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, VGA
Секундарна Да
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Сива

 

- SNS интеграција
- MP3/WAV/WMA/AAC+ player
- MP4/H.263 player
- Преглед на документ
- Преглед и едитирање на слика
- Говорно мемо/бирање
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 2400 mAh
Во мирување До 800 часа
РазговорДо 13 часа