Philips E133

Philips E133
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3G
ОбјавенНоември 2012
Големина
Димензии105 x 61 x 13.6 mm (4.13 x 2.40 x 0.54 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT
Димензии320 x 240 пиксели, 2.2 инчи (~182 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарДа, Повик со слика
ПовициДа
Интерна0
Слот за картичка microSD, до 16 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEНе
3G
WLANНе
BluetoothДа, v2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, miniUSB v2.0
Камера
Примарна VGA, 640x480 пиксели
Опции
Видео Да, 176x144@10fps
Секундарна Не
Додатоци
OS
GPSНе
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email
ПребарувачWAP 2.0/xHTML
ИгриДа
Боја Црна

 

 
- MP3/WAV/WMA/AAC+ player
- MP4/H.263 player
- Говорно мемо
- Предвидливо внесување на текст
- Организер
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 800 mAh
Во мирување До 727 часа
РазговорДо 6 часа 40 мин