ZTE V889M

ZTE V889M
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
ОбјавенНоември 2012
Големина
Димензии120.5 x 63.6 x 11.9 mm (4.74 x 2.50 x 0.47 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии480 x 800 пиксели, 4.0 инчи (~233 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G -
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592x1944 пиксели, автофокус
Опции
Видео Да
Секундарна  
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPUDual-core 1 GHz
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push mail, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна

 

- SNS интеграција
- MP4/H.263/H.264/WMV player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 1650 mAh батерија
Во мирување (2G) / До 450 часа (3G)
Разговор(2G) / До 8 часа (3G)