ZTE Grand S

ZTE Grand S
6.0
6.3
6.7
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA
ОбјавенЈануари 2013
Големина
Димензии6.9 mm тенок
Тежина-
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 5.0 инчи (~441 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна16 GB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G -
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi hotsp
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, [email protected]
Секундарна Да, 2 MP, [email protected]
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.7 GHz
RAM 2 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоTBD
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри
Боја Црно/Сребрена

 

- SNS интеграција
- Активно уништување на звукот
- MP4/H.264/H.263 player
- MP3/WAV/eAAC+ player
- Google Search, Maps, Gmail,
- YouTube, Google Talk, Picasa 
- Организер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст 
Батерија
ТипLi-Ion батерија која не се отстранува
Во мирување
Разговор