Philips W8355

Philips W8355
6.7
6.7
6.7
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 2100
ОбјавенЈануари 2013
Големина
Димензии147.6 x 79 x 10.9 mm (5.81 x 3.11 x 0.43 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 5.3 инчи (~208 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Повици-
Интерна4 GB ROM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEДа
3G
WLANДа, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592x1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich)
CPUDual-core 1.2 GHz Cortex-A5
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна

 

- SNS интеграција
- MP3/WAV/WMA/AAC+ player
- MP4/H.263 player
- Организер
- Прелистувач на документи
- Прелистувач на слики
- Гласовно бирање/мемо
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion батерија
Во мирување
Разговор