Samsung Galaxy Note LTE 10.1 N8020

Samsung Galaxy Note LTE 10.1 N8020
9.5
9.5
9.5
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA
ОбјавенДекември 2012
Големина
Димензии262 x 180 x 8.9 mm (10.31 x 7.09 x 0.35 in)
Тежина600 g (1.32 lb)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии800 x 1280 пиксели, 10.1 инчи (~149 ppi густина на пиксел)
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна16/32/64 GB
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G -
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-
BluetoothДа, v4.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, v2.0 (MHL), USB Host
Камера
Примарна 5 MP, 2560х1920 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p@30fps
Секундарна Да, 1.9 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.4 GHz Cortex-A9
RAM2 GB
GPSДа, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5, Adobe Flash
Игри
Боја Сива, Бела

 

- SNS интеграција
- TV-out (via MHL A/V link)
- MP4/DivX/Xvid/FLV/MKV/H.264/H.263 player
- MP3/WAV/eAAC+/Flac player
- Организер
- Едитирање на слика/видео
- Adobe Photoshop Touch app
- Преглед/едитирање на документи
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa
- Гласовно бирање/пораки
- Предвидливо внесување на текст (Swype)
Батерија
ТипБатерија што не се вади Li-Ion 7000 mAh
Во мирување До 2158 часа (2G) / До 1850 часа (3G)
РазговорДо 64 часа (2G) / До 43 ч (3G)